Pedikúra


Preventivní pedikúra. 

Odborná přístrojová pedikúra u diabetiků sehrává v primární prevenci a v prevenci recidiv defektů u diabetiků nesmírně důležitou roli. Moderní metody poskytované péče o nohy nelékařskými a nezdravotními obory jsou dnes na mnohem vyšší úrovni, než byli před 10 nebo 20 lety. Pedikúra se postupně stává základem nekrvavé podiatrie jako základní pilíř prevence syndromu diabetické nohy. V zahraničí je služba poskytována s příspěvkem zdravotních pojišťoven, k čemuž se postupně přibližujeme i u nás. 

Informace dle jednotlivých pojišťoven: 

VZP (111) přispívá do celkové výše 3000 Kč/rok na přístrojovou pedikúru (za jedno ošetření max 500Kč) a 3000 Kč/rok na pomůcky pro diabetiky (například na krémy určené speciálně pro péči o kůži diabetické nohy).  

ČPZP (205) přispívá do celkové výše 1000 Kč/rok na pedikúru v rámci prevence syndromu diabetické nohy. Tento příspěvek nabízí dospělým pojištěncům v rámci preventivního programu Diabetes.

RBP (213) přispívá svým klientům na podiatrické ošetření (přístrojová pedikúra) provedené u poskytovatelů uvedených na stránkách ČPS. Pojišťovna proplácí pacientům starším 60 let částkou do 1000 Kč/rok. V rámci převodu limitu u pojištěnců nad 18 let lze příspěvek zvýšit až na 3000 Kč/rok  

OZP (207) hradí v rámci preventivních programů preventivní příspěvky dle speciálních pravidel až do výše 10 000 Kč/rok preventivní příspěvky. Tato pojišťovna přispívá na prevenci dle výše kreditů na VITAKARTĚ.

ZPMV (211) přispívají na speciální ošetření nohou pro lidi se zhoršeným stavem cév vlivem diabetu. Diabetici si můžou žádat o příspěvek 500 Kč/rok. Speciální pedikúra musí být provedená na specializovaném pracovišti - například u nás.

Další zdravotní pojišťovny byli oslovené a na naší výzvu nereagovali, nebo příspěvky z prevence na syndrom diabetické nohy nedávají.

Úhrada je nárokovatelná v daném kalendářním roce. 

 

Preventivní přítrojovou pedikúru provádíme na provozovně MUDr. MIroslav Koliba s.r.o.  -  PREVENTIVNÍ PEDIKÚRA 

ulice Bieblova 2 , Moravská Ostrava 

tel k objednání je 730 87 44 67 

 

E-komunikace

Partneři / odkazy

Gynartis
MUDr. Lenka Kolonderová
MUDr. Radka Kosková
Ortopedie Nandana
Pedicor - cévní ambulance
Proteor