Ambulance


 

Diabetologie a Podiatrie MUDr. Miroslav Koliba s.r.o. 

MUDr.Miroslav Koliba Ph.D, MBA, MHA, LL.M. 

O mně:  

Začínal jsem jako sekundární lékař na septickém chirurgickém oddělení a na chirurgické ambulanci v roce 2006, v dané době jsem absolvoval prestižní kurz hojení ran v Hamburku. (Professional Practice in Wound Healing at the European Surgical Insitute, pod vedením Dr. Luc Teot). Od této doby se aktivně věnuji vlhkému hojení ran na základě evidence based medicine poznatků. V letech 2007 - 2009 jsem aktivně přednášel hojení pro Aesculap Academii. Po zdokonalení léčby důsledků cukrovky v oboru chirurgie jsem změnil zaměření a začal jsem pracovat na interním oddělení, kde jsem se začal specializovat na léčbu cukrovky a na léčbu snad nejdražší a nejnáročnější komplikace cukrovky – syndromu diabetické nohy. Atestoval jsem z oboru diabetologie 22. 4. 2013, vlastním licenci ČLK pro výkon soukromé lékařské praxe, dále mám diplom celoživotního vzdělávání vydán Českou lékařskou komorou lékařům, kteří se aktivně věnují postgraduálnímu vzdělávání ve svém oboru. Jsem odborným garantem konference Multidisciplinární přístup v péči o nohy diabetiků. Od 25. 5. 2018 jsem se stal prezidentem České podiatrické společnosti,  Jsem spoluator Klinických doporučených postupů pro léčbu syndromu diabetické nohyOd roku 2022 spolupracuji s Fakultní nemocnící Ostrava, kde působím jako odborník na léčbu syndromu diabetické nohy, jsem odborný asisistent na katedře Interních oborů LF OU. V roce 2023 jsem pomáhla založit subkatedru Osrtopedické protetiky a Podiatrie, které jsem místopředseda.  

Diabetologická a podiatrická ambulance: 

Dne 14. 2. 2014 jsem založil diabetologickou a podiatrickou ambulanci ve Vratimově,kterou jsme dne  1.1.2023 přestěhovali do centra Ostravy na ul Bieblova 2. 

V rámci diebtologie se zaměřujeme na léčbu cukrovky, léčbu a prevenci syndromu diabetické nohy. V ambulanci také poskytujeme plně kvalifikovanou péči o těhotenskou cukrovku.  Specializujeme se na léčbu syndromu diabetické nohy.  

 

POZOR od 1.1.2023  je ambulance přestěhována do prostor " U Jinřicha" na ulici Bieblova 2, Moravská Ostrava.

 

Ambulance je ve 3.patře lékařského centra.

K dispozici je výtah i plošina pro vozíčkáře.

V přízemí je pro naše pacienty k dispozici odběrové centrum

Od února 2023 funguje i specializovaná pedikura pro diabetiky  - v 1. patře.Od ledna 2023 pojištovny proplácí tuto specilizanou pedikúru pro diabetiky z fondu prevence (VZP do výše 3000 Kč, ČPZP 2000 Kč, RBP až 3000 Kč).

 

Přímý kontakt: info@mudrkoliba.cz

Tel do ambulance: 777 87 44 67 

 

 

Nadstandartní metody využívané v léčbě Syndromu diabetické nohy 

MLS laser 

Ozonoterapie 

Digotální analýza stoje a chůze 

E-komunikace

Partneři / odkazy

Gynartis
MUDr. Lenka Kolonderová
MUDr. Radka Kosková
Ortopedie Nandana
Pedicor - cévní ambulance
Proteor